Tıbbı Birimler
Uzmanlar, hastalık teşhislerini ve
"fayda-zarar ilişkisini gozeterek
belirlediği tedavilerini tum tıbbi
birilerde başarıyla"

Daha fazla bilgi..
Hekimler
Uzmanlar, bilimsel ve teknolojik
gelişmeleri yakından izleyen,
konusunda deneyimli ve
uzmanlaşmış hekimlerle

Daha fazla bilgi..

Mora Terapi ile Alkol Tedavisi

Bölümler - MoraTerapi

Mora Terapi ile Alkol Tedavisi

Mora Terapi kişinin alkole duyduğı ihtiyacı azaltmakta ve kişinin alkolden zorlanmadan vazgeçebilmesi konusunda etkili bir tedavidir. Etkisi sigara bırakma tedavisinde olduğu gibi ilk seans esnasında başlar ve sonrasında kısa aralıklarla yapılan 3 seansla da pekiştirilir. Mora Terapi uygulaması sonrasında kişi, alkole duyduğu isteğin azalmış olduğunu net bir şekilde hisseder. Kişi yapılan tedavi seanslarından sonra alkol almayı denediğinde, alkolden eskisi gibi keyif alamadığını, alkole duyulan ihtiyacın azaldığının farkına varacaktır. Terapi, alkol bağımlılığın derecesine göre, çoğu kişi için tek başına yeterli olabilmektedir, fakat  ağır alkol bağımlılığının tedavisinde kişinin uygun bir sağlık kuruluşundan, yardımcı veya yatarak tedavi desteği alması da önerilir.

Mora Terapi alkol bırakma tedavisinde yapılan işlem alkolün frekansının silinmesiyle birlikte, insan vücudunun yaydığı elektromanyetik frekansların da düzenlenmesi olduğundan uygulanan Mora Terapi seanslarının kişinin psikolojik durumu üzerine de pozitif ve belirgin bir etkisi vardır. Bu etki, alkol ihtiyacı yaratan stress ve sıkıntı halinin genel olarak azalması ve ortadan kalkması, genel bir sakinlik ve rahatlama halidir. Mora Terapi’nin bu etkisi, alkol bırakma tedavisi konusunda ki başarısının diğer bir sebebidir. Ve psikolojik duruma yönelik iyileşmenin desteklenmesi, Mora Terapi yanında renk terapileriyle de sağlanmaktadır.

Tüm seans 30 – 50 dakikalık bir sürede tamamlanır. Seans esnasında rahatlama ve sakinlik yaşanması ve hafif bir uyku hali hissedilmesi de olasıdır. Bu hal, seans tamamlandıktan sonra ortadan kalkar ve bu iş programınızı, alet veya taşıt kullanımınızı engelleyecek bir durum değildir.

İlk seans sonrasında devamında yapılacak Mora Terapi seansları, 3 gün ara ile uygulanmalıdır. Devam eden tedavi sürecinde özellikle fazla su içilmesi vücudun toksik maddelerden arınması ve temizlenebilmesi için önemli bir faktördür. Bununla birlikte yapıldığında, vücudun arınma ve rahatlama süreçlerine faydalı olması açısından sıcak banyo, küvette dinlenmek, sauna ve benzeri faaliyetler de önerilmektedir.

Mora alkol bırakma terapisinde, yine sigara bırakma terapisinde olduğu gibi karın bölgesine bant yardımı ile yapıştırılacak çip ve homeopatik sıvı uygulaması da kullanılmaktadır.

Bölümler - MoraTerapi

Yorumlar...


Tüm Hakları Saklıdır.| © 2011 Uzmanlar Tıp Merkezi