Tıbbı Birimler
Uzmanlar, hastalık teşhislerini ve
"fayda-zarar ilişkisini gozeterek
belirlediği tedavilerini tum tıbbi
birilerde başarıyla"

Daha fazla bilgi..
Hekimler
Uzmanlar, bilimsel ve teknolojik
gelişmeleri yakından izleyen,
konusunda deneyimli ve
uzmanlaşmış hekimlerle

Daha fazla bilgi..

Mora Terapi İle Kilo Verme

Bölümler - MoraTerapi

Mora Terapi İle Kilo Verme

MORA Terapi’nin zayıflama ve kilo verme terapisi, üç aşamada işlemektedir. Bunlar, vazgeçmekte zorluk yaşanan gıdalara yönelik isteksizlik halinin sağlanması (çikolata, şekerli gıdalar, ekmek, vs) bunlara yönelik isteğin yarattığı gerginlik halinin giderilerek kişiye psikolojik sakinlik ve rahatlık halinin kazandırılması ve vücut metabolizmasında yavaşlamaya yol açan enerjetik sorunların giderilmesi olarak açıklanabilir. MORA Terapi, diyet yapamama ve kilo verememeye neden olan ihtiyacın fazlasında gıda tüketimi yaratan psikolojik ve fiziksel sebeplerin ortadan kaldırılması için uygulanabilir.

Karbonhidratın fazla tüketimi, ekmek, pasta, börek, diğer çeşitli unlu gıdalar ile birlikte hamburger, şeker, çikolata gibi karbonhidrat grubu gıdalara yönelik düşkünlük halinde bir veya iki terapi seansı yeterli olabilmektedir. Bu uygulama Mora Terapi sigara bırakma uygulamasındaki yönteme benzer bir şekilde terapinin benzerinin problemli gıda grupları üzerinden yapılmasıdır. Abur cubur veya atıştırma olarak da adlandırılan kalorisi yüksek ve besin değeri az olan ve bağımlılık yaratan cips, fast food ürünleri, çikolata, şekerleme gibi gıdalar  Mora Terapi yardımı ile diyetten kolayca çıkarılırlar. Mora Terapide kullanılan bio-rezonans yöntemi ve beraberindeki Renk terapi uygulamaları da kişinin duygusal durumu üzerinde belirgin bir farklılık yaratır. Bunlarla birlikte psikolojik değişime yardımcı olması amacıyla ektrohomeopati çerçevesinde Bach çiçekleri uygulaması veya metabolizma üzerinde terapiye yönelik iyi etkisi olabilecek diğer homeopatik frekans grupları da kullanılabilir.

Mora Terapi Kilo verme terapisinin işe yaraması ve kalıcı olmasındaki en önemli şey kişinin kendi içinde diyet haline psikolojik olarak uyum sağlayabilmesidir. Bu yüzden Mora Terapi’nin kişinin ruh hali üzerinde yarattığı olumlu ve destekleyici etki terapi sürecinde ve sonrasında çok önemlidir. Mora Terapi ile yapılan uygulama, temelinde enerji sistemini dengelemeye yöneliktir. Dengesizliğin giderilmesi amacıyla farklı MORA Terapi uygulamaların da yapılması önerilebilir ve en etkin sonuç Mora-Color Renk uygulamalarıyla alınmaktadır.

Mora Kilo verme terapisi nasıl uygulanır?

İlk olarak uygulama öncesinde kişinin psikolojik ve metabolik yapısı, hastalık eğilimleri ve yeme alışkanlıkları üzerine kişiden bilgi alınır. Uygulamalar bir haftalık aralıklarla olan seanslar ile yapılır. Seans sırasında kişi koltukta oturur, rahatlama ve sakinleşme dışında pek bir şey hissetmez. Mora kilo verme terapisi, silme, renk terapisi ve homeopatik sıvı tedavisi olarak üç aşamadan oluşur. Silme uygulaması sigarayı bırakma terapisindeki uygulamaya benzer bir şekilde yapılır. İkinci aşamada Mora-Color ve Renk uyulamaları gelir. Bu uygulama kişinin vücudunda gezdirilen bir elektrot yardımı ile yapılır. Uygulama sırasında renklerin görsel kullanımı yoktur ancak renklerin frekans bilgileri kullanılır. Bu renk frekanslarının farklı özelliklerine göre farklı etkileri vardır. Üçüncü aşamada Mora Homeopatik sıvı uygulaması, yapılacak kişiye uygun Bach çiçekleri veya diğer homeopatik frekans grubu, homeopatik tuzlu su ve alkol karışımları üzerinden geçirilir. Bu sıvı kişiye fazla yeme ihtiyacı duyduğunda kullanması için verilir.

Mora Terapi, kilo programında yapılan uygulama vücudu kilo vermeye zorlayan bir uygulama değildir. Terapi tüm sistemin dengelemesini ve sağlıklı devinimin devamını amaçlar. Mora  Terapi doktor kontrolü ve gözetiminde yapılan bir uygulamadır ve şu ana dek hiçbir ciddi yan etki gözlemi raporlanmamıştır.

Bölümler - MoraTerapi

Yorumlar...


Tüm Hakları Saklıdır.| © 2011 Uzmanlar Tıp Merkezi