Tıbbı Birimler
Uzmanlar, hastalık teşhislerini ve
"fayda-zarar ilişkisini gozeterek
belirlediği tedavilerini tum tıbbi
birilerde başarıyla"

Daha fazla bilgi..
Hekimler
Uzmanlar, bilimsel ve teknolojik
gelişmeleri yakından izleyen,
konusunda deneyimli ve
uzmanlaşmış hekimlerle

Daha fazla bilgi..

Mora Terapi

Mora Terapi

 

Mora Terapi Nedir?

Mora Terapi, bio-fizik alanında olan yeni ve güncel keşiflerden faydalanarak geliştirilmiş ve bilimsel olarak araştırılıp kanıtlanmış bir terapi yöntemidir. Elektroterapi veya Radyasyon bazlı bir terapi değildir, temelleri bio-rezonans prensiplerine dayanır. Tıpkı cerrahinin vücudun anatomik yapısına veya ilaç ile tedavinin vücudun hücresel bio-kimyası konularını incelediği gibi, bio-rezonans konusu da vücudun yaydığı elektromanyetik enerjinin incelenmesi üzerinedir. Mora Terapide amaç maddelerin yaydığı elektromanyetik frekansların tedavi amaçlı kullanılmasıdır. Mora Terapi, sigarayı bırakmanın yanısıra alerjiler ve ağrıyla seyreden hastalıklar başta olmak üzere sayısız hastalıkta tüm dünyada uzun yıllardır kullanılmaktadır.Pratikte Mora Terapi uygulamalarını iki sınıfa ayırmak mümkündür.

 • Vücudun elektromanyetik ışınlarının kullanıldığı uygulamalar:

Titreşim tıbbının ana kuramına göre patalojik vibrasyonların anlamı hastalıkların kendilerini elektromanyetik seviyede dışavurmasıdır. Vücuttan alınan elektromanyetik bilginin sabit fazda ters çevrilmesinin ya da harmonik ve disharmonik vibrasyonlar olarak ayrılarak sadece problemli frekans grubunun ters çevrilmesinin patalojik titreşimler üzerinde yok edici interferans yaratacağı bilinmektedir. Bu şekilde uygulamada bedenin zayıf elektronik vibrasyonları hastalık bölgesinin hemen üzerindeki lokal elektrotlar üzerinden cihaza transfer edilir. Filtrelenir, ters çevrilir. ( elektronik sabıt fazlı inversiyon ) Ve programın ayarına göre ya tüm frekans aralığı ya da kısmi frekans aralıkları hasta bedenine geri aktarılır. Mora terapide bilinen şey vücuttaki enerji sisteminin 0 ile 200 kHz arasındaki elektromanyetik titreşimlerle yapılandığıdır. Ve düşük frekans bantları daha çok akut hastalıklar ve durumlarla ilişkiliyken üst frekans bantları daha çok kronik problemlerle ilişkilidir. Mora Super Pulse’ın iki kanallı alt ve üst frekans gruplarında aynı anda – farklı parametrelerle çalışmaktadır.

 • Maddelerin elektromanyetik ışınımlarının kullanıldığı uygulamalar:

Bu şekildeki Mora Terapi uygulamalarında elektromanyetik vibrasyonlar beden dışından başka maddelerden alınır ve tedavi amaçlı kullanılır.

Dışarıdan kullanılan maddeler:

 • Temizleme amaçlı olarak alerjenler, ağır metaller ya da sigara ve benzeri bağımlılık yapan maddeler gibi.
 • Kişiye ait salgılar ve beden sıvıları; Temizleme amaçlı olarak idrar yolu enfeksiyonunda idrar, bronşitte balgam, sinüzitte burun akıntısı, enfekte yaralarda enfekte bölgeden akıntı gibi.
 • Hemeopatik ilaçlar ya da renkler; Vücuda ekleme amacı ile vücut enerji sistemini değiştiren tanımlanmış frekanslar, frekans grupları.

Homeopati Nedir?

Homeopati iki yüz yıl kadar önce Almanyada Doktor Hahneman tarafından standardize edilmiş, çok eski bir tedavi yöntemidir. Benzerin benzerle tedavi edilmesi savını taşır. Çok kaba bir örnek olmakla birlikte normal bir kişiye verildiğinde başağrısı yapan bir maddenin başı ağrıyan kişiye, baş ağrısını gidermek için verilmesidir. Ancak bu madde, kişiye binlerce kez sulandırılarak verilir ki bu sulandırılma işlemi çoğu zaman ilacın içinde hiç madde kalmayana kadar devam ettirilir. Hemeopati vücudun problemi taklit eden bir problemle aşılanması olarak da tanımlanabilir. Ancak maddesel olarak değil enerjetik olarak. Hemeopatik ilacın yukarıda belirtilen etkisinin o maddenin sıvı içinde kalan elektromanyetik izine bağlı olabileceği savı Mora Terapi’nin çıkış noktasıdır. Maddenin suyun içinden geçerken bıraktığı olası elektromanyetik iz fotonlar ya da zayıf elektromanyetik frekanslar olarak tanımlanabilir. Mora’nın etkisi maddeye ait bu zayıf elektromanyetik frekanslarla vücudun frekanslarının rezonansa girmesi yoluyla olmaktadır.

Mora Terapi ulaşabileceğiniz en güçlü sigarayı bırakma desteğidir. Sigara içme isteğini kalıcı olarak ve belirgin şekilde azaltır ve sigara eskisi gibi keyif vermez hale gelir. Fiziksel bağımlılığınız ne kadar yüksek ise Mora Terapi’nin etkinliği de o kadar yüksek olacaktır. Mora Terapi yardımı ile sigaraya son verebilmeniz için gerekli olan tek şey içinizden gelen kurtulma isteğidir. Mora Terapi ile sigarayı bırakmak için 45 dakikalık tek seans uygulaması genellikle yeterli olmaktadır. Mora Terapi, uygulama sonrasında tütünün içerisinde bulunan ve vücutta biriken, zehirli ve toksik maddelerin vücuttan kolayca ve hızla atılmasına da yardımcı olur. Mora Terapi ile yapılan bu uygulama, sigarayı bırakmak için güçlü bir yöntemdir. Sigarayı bırakma isteğiniz ve buna samimi yaklaşımınız, uygulama öncesinde ve sonrasında yapılacaklara özen göstermeniz kaydıyla sigaradan kolayca kurtulmanız mümkündür.

Mora terapi başladığı anda etki görülmeye başlar ancak tam etkinin oluşması, sigara içindeki zehirlerin önemli bir kısmının atıldığı yani bedensel arınmanın yaşandığı süre olan 48 saati bulur. Özellikle ilk günlerde, sigara dumanına sürekli maruz kalınması, bedensel arınma açısından sakıncalıdır. İlk iki günden sonra ise her şey serbesttir. MORA Sigara Bırakma Terapisinin devamı göbek deliğinin iki parmak altına yerleştirilen çip ve küçük bir şişe içinde verilen homeopatik sıvı ile sağlanır.

Uygulama sonrası ilk 48 saatinde yapılması gerekenler:

 • Verilen homeopatik sıvı ve çip kullanılır.
 • Günde 3 litre su içilmesi önerilir.
 • Sigara içilen ortamlardan uzak durulmalıdır.

Diğer öneriler:

 • Alkol alınmamalıdır.
 • Sağlıklı ve dengeli beslenmeye dikkat edilmelidir.
 • Bol posalı besinler tercih edilmeli, bol su içilmelidir.
 • Kahve, çay, cola içilmemelidir.
 • Düzenli kullanılan ilaçlar dışında ilaç kullanılmamalıdır.
 • Vücudu zorlayacak fiziksel aktivitelerden kaçınılmalıdır.
 • Dinlenmek tavsiye edilir.
 • Bol bol terlemek toksin atılımına yardımcı olur.
 • Sauna, hamam ve keselenme önerilir.
 • Sigara içilen ortamlardan uzak kalınmalıdır.

İlk 2 günden sonra sigara içme isteği yaratacağı düşünülen şeyler/davranışlar özellikle yapılmalıdır. Kişi aklına sigarayı getireceğinden korktuğu hiçbir şeyden kaçınmamalıdır. MORA–Terapi’ nin en büyük avantajı “üzerine gitme davranışı”nın yapılabilmesine olanak vermesidir. Hayattaki tek değişik artık sigara içmiyor olacaktır.

Özellikle kahve ya da çay içilmeli, arzu ediliyorsa alkol alınmalı, sigara içilen ortamlara girilmeli ve sigara içen arkadaşlarla görüşülmeli; böylece “artık sigara kullanmayan” algısı keşfedilmelidir.

SIK SORULAN SORULAR ve MORA TERAPİ UZMANI SERVET ÇETİN’İN CEVAPLARI

 • Mora Terapi ne kadar zamandır uygulanıyor?

MORA-Terapi çeşitli hastalıkların tedavisinde 25 yıldır kullanılmaktadır. Biorezonansla sigara tedavileri dünyada 4 yıl kadar önce başlamıştır. Sigara tedavilerinde MORA tipi biorezonansın kullanımı ise çok daha yenidir. Şu anda yoğun olarak İngiltere, Fransa, Polonya, Macaristan, Çek Cumhuriyeti’ nde kullanılmaktadır.

 • Başarı oranı nedir?

Genel olarak söylemek gerekirse gelen kişilerin % 92′ si yöntemi etkili bulmaktadır. Ancak sigara bırakma oranları % 82-84 arasında değişir. Sigara bırakma konusu kişinin psikolojik durumundan bağımsız değildir ve MORA’ nın verdiği destek yanında kişinin de hazır olmasını gerektirir.

 • Kimlere uygulanmaz?

Mora Terapi, kalp pili taşıyanlara, kalbinde stend olanlara, epilepsi hastalarına,ve hamileliğin ilk üç ayında önerilmez. Bunun dışındaki herhangi bir sağlık problemi, uygulama için engel değildir.

 • Yan etki olasılığı var mıdır?

MORA-Terapi tedavileri çok uzun yıllardır kullanılmaktadır. Şimdiye kadar hiçbir ciddi bir yan etki raporlanmamıştır. Çünkü vücut için zararlı olabilecek bir uygulama vücutla rezonansa girmemekte yani vücut tedaviyi kabul etmemektedir. Ancak sigara tedavisinin sekonder etkisi olan toksinlerden temizlenme evresinde, kişilerin özellikle detoksifikasyonla ilgili uyarılara uymaması durumunda halsizlik, bitkinlik, uyuşukluk, baş ağrısı, bulantı, terleme gibi şikayetler yaşanabildiğini bilinmektedir.

 • Tek seans yeterli mi?

Mora-Terapi tek seanstır. Zorlanan kişilerde sigara içmemiş olmak kaydıyla bir destek seansı yapılır. Tek seansın yeterli olmasının sebebi kişinin evde kullanması için verilen homeopatik sıvıdır. Bir yandan da yapılan uygulamanın devamı ÇİP ile sağlanır. ÇİP seans sırasında kullanılan frekansları üzerinde barındıran özel bir taşıyıcıdır ve göbeğin altında bulunan bir akupunktur noktası üzerine flaster yardımıyla yapıştırılır.

 • Bırakamazsam ne olacak?

Bırakamamış olmasına rağmen yapılan seansın etkisini üzerinizde biraz olsun hisseden kişinin tekrar bir bırakma girişimi için başvurması kesinlikle tavsiye edilir. Bu durumda alınacak ücret ilkinin yarısı olacaktır. Ancak destek seansı da almasına rağmen yapılan tedavilerin etkisini net olarak hissetmeyen kişinin tekrar denemesi önerilmez. Kişinin psikolojik durumundan bağımsız olarak % 8’ inde tedavi bir değişim yaratamamakta ve tedaviler tekrarlansa da sonuçsuz kalmaktadır. Bu durum sigara bırakma motivasyonunun yetersiz olmasıyla ilgili değildir, daha çok kişinin enerji meridyenlerinin yapısından kaynaklanıyor olabilir. Sigarayı herhangi bir sebepten bırakmamış olmanız durumunda yapılan ödemenin geri verilmesi söz konusu değildir.

 • Tekrar başlar mıyım?

Zamanla sigara içme fikrine yaklaşılan durumda ya da birkaç tane olsun içilmesi halinde hemen tedavi alınan merkezle iletişime geçilmelidir. Bu görüşme bu sıkıntılı dönemi atlatmak için yeterli olabilir ya da tekrar bir seans önerilebilir. (İkinci bir tedavi talebinde sizden 1 yıl boyunca yarı ücret talep edilir)

 • Sigara bırakınca kilo alır mıyım?

Sigara bırakıldığında kilo almayı engelleyecek şey Mora terapinin kendisidir. Terapi sonrasında stres ve tatminsizlik hissine bağlı aşırı yeme isteği olmayacaktır. Sigara bıraktıktan sonra fazla yeme isteği kişinin tatmin duygusu ile alakalıdır.

 • Çip sudan etkilenir mi?

Çip sudan etkilenmez. Çip cilt üzerindeyken banyo yapılabilir, denize girilebilir. Çipi yapıştırmak için kullanılan flaster kirlendiğinde sadece flasteri değiştirmek yeterli olacaktır.

 • Sigara bırakma garantisi veriyor musunuz?

Ayrıntılı olarak tutulan istatistikler MORA-Terapinin etkisini incelemek isteyen herkese açıktır. Bunlara rağmen sigarayı bırakıp bırakmamanın kişinin kendisinin vereceği bir karara bağlı olduğu da net olarak bilinmelidir. Sigara bırakma konusunda verilecek bir garanti etik değildir. Tüm tedavilere rağmen sigarayı bırakamayanlar da olabilmektedir.


MORA-Terapi’de kullanılan cihaz Almanya kökenli bir tıbbi tedavi cihazıdır ve T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından da alerjiler, gıda intoleransları, sigara bırakma ve ağrı tedavileri endikasyonlarında kullanılabilecek “Sınıf 2a Tıbbi Tedavi Cihazı” olarak onaylıdır. Bu sitede bahsedilen hastalıkların nitelikleri ve vücudun enerji sistemiyle ilgili bilgiler Avrupa (özellikle Almanya) kökenli ve rezonans-titreşim tıbbı olarak adlandırılmaya başlanan bir entegratif/holistik (tamamlayıcı/bütünsel) tıp akımının yansımalarıdır. Bu bilgiler, ülkemizdeki hakim tıp kültürü içinde halen mevcut değildir. MORA-Terapi, bu konuyla ilgilenmiş ve eğitim almış doktorlar tarafından çeşitli hastalıklarda kullanılabilir; ancak frekanslarla yapılan bu uygulamaların sadece diğer tedavi yöntemlerini tamamlayıcı olarak kullanıldığı unutulmamalıdır. Bu sayfaları okuyan herkesin bu sayfada yazılanların klasik tıbbi bilgiler olmadığını ve MORA-Terapi yanında homeopati, elektrohomeopati, ozon tedavileri ya da renk terapilerinin herhangi bir tedaviye alternatif olmadığını; ancak doktorun tercihi doğrultusunda diğer tedavileri destekleyici şekilde ve klasik yaklaşımlara ek olarak kullanıldığını bilmesi önemlidir.

Yorumlar...


Tüm Hakları Saklıdır.| © 2011 Uzmanlar Tıp Merkezi